Įsteigimo procedūrų palyginimas

Individuali veikla:
Pateikiami dokumentai. Reikia pateikti mažiau dokumentų, dokumentai paprasti, nereikia specialių žinių jiems parengti.

Sąnaudos. Sąnaudos minimalios, nes nereikia notaro patvirtinimo, už įregistravimą Mokesčių mokėtojų registre neimamos rinkliavos. 

Laiko sąnaudos. Mokesčio administratorius gyventojo prašymu pažymą apie nuolatinio Lietuvos gyventojo vykdomą individualią veiklą privalo išduoti per 10 darbo dienų nuo prašymo pateikimo dienos. Verslo liudijimas išduodamas ne vėliau kaip per 4 darbo dienas nuo reikalingų dokumentų priėmimo vietos Valstybinės mokesčių inspekcijos skyriuje dienos.

Veikla, įsteigus juridinį asmenį:
Pateikiami dokumentai. Reikalaujamas kur kas didesnis teiktinų dokumentų sąrašas. Steigimo dokumentus reikia patvirtinti notariškai bei registruoti juos Juridinių asmenų registre. 

Sąnaudos. Parengti visiems būtiniems dokumentams dažniausiai reikia specialistų (teisininkų ir pan.) pagalbos. Registruojant, pavyzdžiui, uždarąją akcinę bendrovę be teisininkų pagalbos, kainuotų apie 800 Lt. Pasitelkę specialistus papildomai turėsite sumokėti apie 700-1500 Lt. 

Laiko sąnaudos. Pateikus steigimo dokumentus ir kitus susijusius dokumentus Juridinių asmenų registrui, Juridinių asmenų registras naują juridinį asmenį įregistruoja per 5 darbo dienas. Tačiau taip pat reikėtų atsižvelgti į tai, kad juridinio asmens steigimo dokumentai turi būti tinkamai parengti, patikrinti notaro, be to, notaro patvirtinti, o tam taip pat prireiks atitinkamo laiko. Taigi faktiškai tai gali užtrukti vidutiniškai 2-3 savaites.
Comments