Logistika

Logistika
yra energijos, informacijos, darbo jėgos, o ypač medžiagų srauto sistemų formavimas, valdymas ir derinimas tarpusavyje. Kai kalbama apie logistiką, dažniausiai turima omenyje žaliavų, pusfabrikačių, paruoštų gaminių ir atliekų judėjimo planavimas, valdymas ir kontrolė, remiantis informacija ir vadyba, nuo gamybos pradžios iki vartojimo ir atliekų šalinimo, siekiant efektyviai ir ekonomiškai dirbti, taip pat stengiantis patenkinti klientų poreikius.

Logistika galima užsiimti patiems (savo transportu) arba samdyti logistikos įmones.

Renkantis logistikos būdą reikėtų įvertinti tai, ar turite transportą, kiek kainuos jo išlaikymas, ar turite darbuotojų vežimams atlikti, ar vežimai į užsienį, ar Lietuvoje, taip pat į skubą, produkto tinkamumo vartoti laiką.

Jei apsispręsite užsiimti logistika patys, svarbu nepamiršti teisinių apribojimų dėl krovininių automobilių svorio keliuose bei poilsio valandų vairuojant, vertėtų apskaičiuoti optimaliausią prekių vežimo maršrutą, jeigu prekės vežamos į ar iš užsienio valstybių - svarbu susipažinti su Incoterms 2000 sąlygomis (išsamiau šios sąlygos paaiškinamos Lietuvos ekonomikos plėtros agentūros puslapyje www.lepa.lt „Informacija verslui - naudingi patarimai eksportuotojui" dalyje „Prekių pristatymo sąlygos (Incoterms)" http://www.lepa.lt/lt/PrekiuPristatymoSalygosIncoterms.html), daugiau informacijos tel. (8 5) 262 74 38 (informaciją, pateiktą schemos forma, rasite http://www.iccwbo.org/display5/index.html ), nustatančiomis teisių ir pareigų pasiskirstymą tarp užsakovo, pardavėjo ir vežėjo, nes nuo to priklausys ir logistikos sąnaudos. Be to, jeigu produktai vežami iš trečiųjų šalių, jiems gali būti taikomas muitas. Apie muitų tarifus ES galima sužinoti naudojant TARIC duomenų bazę (http://ec.europa.eu/taxation_customs/dds/tarhome_lt.htm), o apie tranzitą ir prekių muitinį įvertinimą informacijos galima rasti adresu http://www.cust.lt/lt/rub-ric?rubricID=629. Ataskaitos apie įvežamas prekes ir apskaičiuotus muitus pildomos Intrastato sistemoje, apie kurią galima daugiau sužinoti šiuo adresu http:// www.cust.lt/lt/rubric?rubricID=406.
Comments