Patalpų paieška

Patalpų pasirinkimą lemia tai, ar reikia tik vieno kambario, ar biuro patalpų, ar ekspozicijos-pardavimų salės, ar gamyklos, o gal net ir sandėlio. Taip pereinama į planavimo etapą, kuriame apsvarstomos galimos patalpų alternatyvos, įvertinamos galimos jų rizikos. Ieškant patalpų būtina atsižvelgti į jų buvimo vietą ir jų vidinį patogumą.

Taip pat svarbu apsvarstyti pliusus ir minusus, kuriuos teikia laisvosios ekonominės zonos (ūkinei komercinei ir finansinei veiklai skirta teritorija, kurioje įstatymu nustatytos ypatingos ekonominės ir teisinės ūkio subjektų funkcionavimo sąlygos) arba verslo inkubatoriai (tai vienos apskrities ar kelių savivaldybių teritorijoje veikianti viešoji įstaiga, kuri inkubuojamiems ūkio subjektams lengvatinėmis sąlygomis nuomoja patalpas, techninę ir biuro įrangą, teikia verslo informacijos, konsultavimo ir mokymo paslaugas).

Ne mažiau svarbus ir vidinis patalpų išplanavimas bei patogumas. Turi būti įvertinama, kiek vietos, ploto reikės veiklai vykdyti, įrangai sutalpinti, kiek planuojama, kad tose patalpose dirbs darbuotojų.

Atlikus patalpų paiešką, įvertinama, kas būtų naudingiau, t.y. statytis (įvertinamas laikas statybos leidimams bei teritorijų planavimo aspektai dėl galimybių naujai statybai), pirkti, renovuoti ar nuomotis patalpas.

Reikėtų įsigyti patalpas kuo palankesnėmis sąlygomis, nes patalpų nepastovumas ir dažnas keitimas gali sukelti daugelį neplanuotų išlaidų, o dažnas adreso keitimas gali kenkti įmonės įvaizdžiui.
Comments