Danija

Verslo formos pasirinkimas ir įmonės registracija:
Danijos prekybos ir įmonių agentūra/ Danish Commerce and Companies Agency http://www.eogs.dk. Registracija internetu: www.webreg.dk. Už įmonių registravimą šalyje atsakinga - Danijos prekybos ir įmonių agentūra. Jos tinklapyje pateikiama informacija apie Danijoje esančias įmonių formas, jų ypatumus, registracijos procesą ir reikalavimus. Registruoti įmonę galima naudojantis elektronine sistema webreg, taip sutaupysite daug laiko. Taip pat galima vykdyti įprastinę registraciją, tačiau tokiu atveju dokumentų tvarkymas gali užtrukti iki 3 savaičių.

Filialo / atstovybės steigimas:
Danijos prekybos ir įmonių agentūra/ Danish Commerce and Companies Agency: http://www.eogs.dk. Tinklapyje pateikiama išsami informacija. Nemokamą konsultaciją apie verslo pradžią gali suteikti Danijos investicijų agentūra "Invest in Denmark". Žr. apačioje.

Registravimasis mokesčių mokėtoju:
Danijos mokesčių agentūra / SKAT: http://www.skat.dk. Įregistravus įmonę, apie tai privalote pranešti artimiausiam mokesčių centrui (angl. tax centre), jie suteiks jums visą būtiną informaciją. Mokesčių centrų kontaktus rasite SKAT tinklapyje, iš kurio pat galite parsisiųsti leidinį "Starting your own business - know the rules". Jame detaliai paaiškinta, kokius mokesčius turėsite mokėti ir kaip vykdyti jų apskaitą.

Socialinis ir sveikatos draudimas:
Vietinės savivaldybės administracija. Privaloma registruotis socialinio draudimo mokėtoju vietinės savivaldybės administracijoje pagal gyvenamąją vietą.


Kitos naudingos nuorodos:
http://www.denmark.dk - Šiame puslapyje pateikiama svarbiausia informacija apie šalį, institucijas, įstaigas ir organizacijas, atsakingas už verslo plėtrą šalyje, naudingos nuorodos.

http://kreston.dk - Iš šio tinklapio galite parsisiųsti kasmet atnaujinamą leidinį „Doing business in Denmark", kuriame pateikiama išsami informacija apie verslo steigimą ir vystymą Danijoje.

http://www.startguiden.dk - Specialus tinklapis pradedantiesiems verslininkams (danų k.).

http://www.oem.dk - Danijos ekonomikos ir verslo ministerija, atsakinga už teisės aktų leidybą, ekonomikos augimą ir verslo skatinimą Danijoje.

http://www.um.dk/en - Tai Danijos užsienio reikalų ministerijos tinklapis. Jame rasite pagrindinę informaciją pradedančiajam verslininkui.


Kas teikia pagalbą / informaciją apie verslo pradžią Danijoje?
Invest in Denmark - Užsienio reikalų ministerijos padalinys, teikiantis nemokamą pagalbą užsienio investuotojams Danijoje. Konsultuoja verslo pradžios bei finansavimo klausimais, teikia informaciją apie verslo aplinką šalyje. Portalas: http://www.investindk.dk.
Comments