Ispanija

Verslo pavadinimo įregistravimas:
Ispanijos centrinis verslo registras / Spanish central mercantile register: http://www.rmc.es. Pirmiausia, steigiant verslą   Ispanijoje, reikia įregistruoti pasirinktą pavadinimą centriniame prekybos registre, kuris išduos pažymėjimą, kad toks pavadinimas anksčiau nebuvo registruotas. Registro portale rasite artimiausio biuro kontaktinius duomenis arba galėsite užpildyti formą internetu.

Įmonės formos pasirinkimas ir dokumentų parengimas:
Ispanijos notarų taryba www.notariado.org. Mokesčių agentūra / Spain's tax agency: http://www.aeat.es. Ispanijoje įmonės dokumentus tvirtina notaras, kuris taip pat konsultuoja įmonės steigimo klausimais. Įregistravus verslo pavadinimą, reikia kreiptis į notarą. Notarų kontaktus ir daugiau informacijos rasite nurodytoje notarų tarybos interneto svetainėje. Notarui patvirtinus įmonės steigimo dokumentus, turite užpildyti specialią formą ir pervesti 1 proc. kapitalo mokestį vietiniam mokesčių agentūros padaliniui.

Įmonės registracija:
Ispanijos centrinis prekybos registras/ Spanish central mercantile register: http://www.rmc.es. Registruojant įmonę Ispanijos centriniame verslo registre, reikia pateikti įmonės steigimo dokumentus, išrašą apie sumokėtą mokestį mokesčių agentūrai ir kt. dokumentus. Daugiau informacijos rasite registro tinklapyje internete.

Registravimasis mokesčių mokėtoju:
Mokesčių agentūra/ Spain's tax agency: http://www.aeat.es. Įsteigę naują įmonę, privalote užsiregistruoti mokesčių agentūroje. Daugiau informacijos rasite jų svetainėje.

Įdarbinimas ir socialinis draudimas:
Socialinės apsaugos ir darbo ministerija: http://www.seg-social.es. Socialinės apsaugos fondas / Social Security Treasury General Office. Už socialinio draudimo sistemą šalyje atsakinga socialinės apsaugos ir darbo ministerija. Jų puslapyje internete rasite išsamią informaciją apie socialinio draudimo schemas, terminus, registracijos procedūrą, dokumentų formas ir vietinių socialinės apsaugos fondo biurų kontaktus. Pastarieji administruoja darbdavių registrą, todėl į juos reikia kreiptis įsteigus naują įmonę.

Registracija prekybos ir amatų rūmuose:
Vyriausioji prekybos ir amatų rūmų taryba: http://www.camerdata.es. Ispanijoje privaloma registruotis prekybos ir amatų rūmų nariu. Šis reikalavimas netaikomas žvejybai, žemės ūkio veikloms ir kt.


Kitos naudingos nuorodos:
http://www.mineco.es - Finansų ir ekonomikos reikalų ministerijos portale pateikiama bendra informacija apie šalies ekonomiką, mokesčius, t.p. galima atlikti teisės aktų paiešką.

http://www.cidem.com - Katalonijos investicijų agentūros portalas, kuriame rasite aktualią informaciją apie įmonių formas, jų registraciją, mokesčius, įdarbinimą ir kt.


Kas teikia pagalbą / informaciją apie verslo pradžią Ispanijoje?
Investicijų agentūra INTERES "Invest in Spain": www.interes.org - tai pramonės, turizmo ir prekybos ministerijai priklausanti agentūra, skatinanti investicijas Ispanijoje. Jų portale rasite daug naudingos informacijos apie verslo steigimą Ispanijoje, taip pat galite kreiptis dėl asmeninės konsultacijos ar pagalbos steigiant verslą.
Comments