Italija

Įmonės formos pasirinkimas:
Italijos investicijų agentūros "Invest in Italy" portalas www.investinitaly.org. Šiame portale rasite išsamią informaciją apie įmonių formas Italijoje. Taip pat ši organizacija teikia nemokamas konsultacijas.

Banko sąskaitos atidarymas:
Italijos centrinis bankas: http://www.bancaditalia.it. Pasirinkę norimą įmonės formą, turite atsidaryti banko sąskaitą ir pervesti 25 proc. įmonės kapitalo. Italijos centrinio banko svetainėje rasite šalyje veikiančių bankų sąrašą ir kontaktinius duomenis.

Įmonės dokumentų parengimas ir tvirtinimas pas notarą:
Italijos Notarų taryba: http://www.fiscooggi.it. Įmonės steigimo dokumentai turi būti rengiami ant specialių blankų. Todėl patartina kreiptis į notarą, kuris suteiks visą būtiną informaciją apie įmonės dokumentų rengimą. Informaciją apie notarų paslaugas, įkainius ir notarų kontaktus rasite šalia nurodytame interneto puslapyje.

Įmonės registracija:
Italijos prekybos, pramonės ir amatų rūmų sąjunga: http://www.unioncamere.it. Įmonės registracija vykdoma per Italijos prekybos, pramonės ir amatų rūmus. Todėl, steigiant verslą, reikia kreiptis į artimiausią rūmų padalinį. Nurodytame puslapyje galima rasti bet kurios Italijos provincijos prekybos, pramonės ir amatų rūmų interneto svetainę (La rete delle camere di commercio). T.p., priklausomai nuo įmonės tipo, gali būti privaloma registracija rūmų nariu.

Registravimasis mokesčių mokėtoju:
Italijos mokesčių inspekcija: http://www.agenziaentrate.it. Įsteigę įmonę, privalote apie tai informuoti mokesčių inspekciją ir užsiregistruoti mokesčių mokėtoju. Informacija portale pateikiama italų kalba.

Socialinis draudimas:
Italijos socialinio draudimo biuras: www.inps.it. Jei planuojate įdarbinti darbuotojus, Jums reikia užsiregistruoti Italijos socialinio draudimo biure.

Sveikatos ir nelaimingų atsitikimų draudimas:
Nacionalinis draudimo institutas, atsakingas už nelaimingų atsitikimų darbe priežiūrą: www.inail.it. Steigiant naują įmonę reikia informuoti nacionalinį draudimo institutą, atsakingą už nelaimingų atsitikimų darbe priežiūrą (INAIL). Tą privalote padaryti iš anksto - vėliausiai - 5 dienas prieš įmonės veiklos pradžią.

Įdarbinimas:
Italijos darbo ir socialinės apsaugos ministerija: http://www.lavoro.gov.it/lavoro/. Įdarbinę darbuotoją privalote apie tai informuoti vietinę DPLMO (Direzione Provinciale del Lavoro e della Massima Occupazione) tarnybą.


Kitos naudingos nuorodos:
www.confindustria.it - Italijos pramoninkų konfederacijos portalas, kuriame pateikiama šalies ekonominė informacija, ekonomikos apžvalgos, naudingi kontaktai.


Kas teikia pagalbą / informaciją apie verslo pradžią Italijoje?
Italijos investicijų agentūra "Invest in Italy" - www.investinitaly.com. Tai valstybės įsteigta organizacija, teikianti profesionalią pagalbą užsienio investuotojams, norintiems steigti verslą Italijoje. Jų puslapyje rasite išsamią informaciją apie verslo steigimo procesą, mokesčius, verslo aplinką Italijoje. Agentūroje teikiamos nemokamos konsultacijos ir pagalba tiek pradedantiesiems, tiek jau patyrusiems verslininkams.
Comments