Malta

Įmonės formos pasirinkimas:
Maltos verslo plėtros agentūra / Malta Enterprise. Iš šios agentūros tinklapio galima parsisiųsti pradedančiojo verslininko vadovą "Roadmap for Starting a New Business", kuriame detaliai aprašomos įmonių formos, jų privalumai ir trūkumai, steigimo procedūros, mokesčiai ir t.t.

Įmonės registravimas, filialo ar atstovybės stėigimas:
Įmonių registrasMaltos finansinių reikalų ministerija. Informacija apie įmonių registravimą pateikiama įmonių registro tinklapyje. Taip pat naudinga informacija anglų k. pateikiama Maltos finansinių reikalų ministerijos tinklapyje internete. Iš čia galėsite parsisiųsti vadovą "A Guide to Registration of Companies" (anglų k.). Jame rasite išsamią informaciją apie įmonių registravimo tvarką Maltoje.

Registravimasis mokesčių mokėtoju:
Maltos valstybinių mokesčių departamentasPVM departamentas. Įregistravus įmonę įmonių registre, apie tai automatiškai informuojamas valstybinių mokesčių departamentas. Todėl į jį papildomai reikia kreiptis tik dėl suteikto mokesčių mokėtojo identifikacinio numerio. Institucija atsakinga už PVM mokėtojų registrą ir mokesčio administravimą - PVM departamentas. Daugiau informacijos apie mokesčius šalyje ir įmonės registraciją rasite nurodytose interneto svetainėse.

Įdarbinimas, socialinis draudimas ir sveikatos draudimas:
Maltos valstybinių mokesčių departamentas. Jeigu įmonėje bus įdarbinti darbuotojai, ji turi būti registruota darbdavių registre. Už darbdavių registrą atsakinga įstaiga - valstybinių mokesčių departamentas, administruojantis socialinio draudimo įmokas.

Leidimai verslui:
Maltos konkurencingumo ir komunikacijų ministerija / Ministry for Competitiveness and Communications . Kiekvienas verslas Maltoje turi gauti leidimą verslui, kurį išduoda Maltos konkurencingumo ir komunikacijų ministerijoje esantis prekybos paslaugų direktoratas. Daugiau informacijos apie licencijuojamas veiklas ir leidimų verslui išdavimo tvarką pateikiama ministerijos tinklapyje internete.


Kitos naudingos nuorodos:
http://www.legal-malta.com/business/guides.htm - Iš šio tinklapio nemokamai galima parsisiųsti naudingus leidinius apie verslo pradžią Maltoje, mokesčių sistemą, įmonių formas, teisės aktus. Taip pat čia rasite naudingas nuorodas, šalies investicinės aplinkos apžvalgas.

Kas teikia pagalbą / informaciją apie verslo pradžią Maltoje?
Maltos verslo plėtros agentūra Malta Enterprise: http://www.maltaenterprise.com/. Agentūros specialistai teikia visokeriopą pagalbą ir informaciją užsienio investuotojams, siekiantiems pradėti veiklą Maltoje. Agentūros portale pateikiama išsami informacija apie šalies ekonominę aplinką, paramą pradedantiesiems verslininkams ir finansavimo galimybes, paramą investuotojams, patrauklius sektorius, įmonių registravimo tvarką, inovacijų plėtrą ir t.t.
Comments