Vokietija

Įmonės formos pasirinkimas:
Federalinės investicijų agentūros portalas: http://www.invest-in-germany.de/en/. Šiame portale rasite verslo pradžios vadovą "Business Guide to Germany", kuriame aprašomos Vokietijoje esančios įmonių formos, pateikiamas jų palyginimas.

Įmonės registracija, filialo ar atstovybės steigimas:
Įmonių registras / The Commercial Register http://www.unternehmensregister.de/. Kiekvienas verslas, išskyrus individualia veikla besiverčiančius asmenis ir mažąsias įmones, yra registruojami Vokietijos įmonių registre (Handelsregister). Patvirtintus įmonės dokumentus ir paraišką registracijai pateikia notaras. Daugiau informacijos rasite registro portale (vokiečių k.). T.p., žr. aukščiau nurodytą investicijų agentūros portalą, kuriame pagrindinė informacija pateikiama anglų k.

Registracijas savivaldybės verslo registre:
Savivaldybės verslo padalinys (pagal verslo steigimo vietą). Kiekvienas verslas (išskyrus individualia veikla besiverčiančius verslininkus) turi registruotis savivaldybės (pagal verslo steigimo vietą) verslo registre (Gewerbeamt). Atlikus registraciją pranešimas apie naują įmonę iškart išsiunčiamas Vokietijos mokesčių inspekcijai, Pramonės ir prekybos amatų rūmams, nelaimingų atsitikimų draudimo institucijai ir įdarbinimo biurui (kuris suteikia specialų darbdavio identifikacinį numerį) bei sveikatos draudimo įstaigai. Visos šios institucijos, gavusios pranešimą, naujai registruotai įmonei atsiunčia informaciją apie privalomą registraciją ir prievoles bei dokumentus, kuriuos reikės užpildyti. Savivaldybė verslo padalinys suteiks informaciją apie reikalingus leidimus ir licenzijas.

Registracija pramonės ir prekybos rūmuose:
Pramonės ir prekybos rūmai: http://www.dihk.de. Privaloma registracija pramonės ir prekybos rūmuose, kurie atstovauja verslo interesus šalyje. Gavę pranešimą iš savivaldybės verslo registro apie naujai įregistruotą įmonę, rūmai praneš apie registracijos reikalavimus. Daugiau informacijos žr. jų interneto svetainėje.


Kitos naudingos nuorodos:
http://www.bff-online.de/ - Centrinės mokesčių inspekcijos tinklapis, kuriame pateikiama informacija apie Vokietijos mokesčių sistemą.

http://www.bmwa.bund.de/ - Ekonomikos ir darbo ministerijos tinklapis, kuriame pateikiama informacija apie šalies ekonomiką ir darbo santykių reguliavimą.

http://www.bmg.bund.de/ - Sveikatos ir socialinės apsaugos ministerijos svetainė internete - informacija apie socialinio ir sveikatos draudimo sistemas.

http://www.german-business-portal.info/ - Specialus portalas apie verslą ir jo aplinką Vokietijoje: sektorių apžvalgos, verslo sąlygos, įsidarbinimas ir kt.


Kas teikia pagalbą/informaciją apie verslo pradžią Vokietijoje?
Vokietijos investicijų agentūra "Invest in Germany": http://www.invest-in-germany.de/en/. Teikia informaciją ir konsultacijas užsienio investuotojams apie Vokietijos investicinę aplinką, mokesčius, rinkas, verslo pradžią, finansavimo galimybes. T.p. teikia rinkų analizės bei konkurencingumo analizės paslaugas. Visos agentūros paslaugos yra nemokamos.
Comments