Verslo vadyba‎ > ‎

Eksporto rinkos pasirinkimas

Jeigu atlikus išsamią analizę bus nuspręsta imtis eksporto, reikėtų pasirinkti rinką, į kurią bus eksportuojama. Patarimų, kaip pasirinkti regioną, galima rasti interneto svetainėje http://www.lepa.lt/lt/EksportoRinkosPasirinkimas.html, taip pat iš Lietuvos ambasadų ekonomikos ar prekybos atašė arba tų šalių ekonomikos forumų ir ekonomikos plėtros organizacijų.

Apsisprendus užsiimti eksportu, vertėtų vėl panagrinėti skyrelį „Rinkodara" ir jį pritaikyti užsienio rinkai. Atliekant analizę įvertinama eksporto rinka, atliekamas jos tyrimas, įvertinami kultūriniai skirtumai, turimi kontaktai ir galimybės užmegzti naujus. Lietuvos ekonomikos plėtros agentūra (www.lepa.lt) yra parengusi išsamų Eksportuotojo vadovą 2008, kuriame galima rasti, kaip planuoti ir organizuoti eksportą bei kokius dalykus būtina išanalizuoti ir įvertinti (šį vadovą galima rasti adresu internete http://www.lepa.lt/files/File/InformacijaVerslui/eksportuotojo%20vadovas_
2008.pdf), be to, Lietuvos ekonomikos plėtros agentūros puslapyje galima rasti ir kitų leidinių, susijusių su tarptautine prekyba bei verslu (http://www.lepa.lt/lt/Leidiniai.html), kurie suteiks daugiau informacijos ruošiantis eksportuoti produkciją.
Comments